Příspěvky

Zobrazují se příspěvky se štítkem zelí

KVĚTÁKOVÉ HALUŠKY SE ZELÍM

Obrázek
Potřebujeme: - květák - anglickou slaninu - jarní cibulku - zelí - sůl Květák si rozdělíme na velikost růžiček jako na fotce :) a uvaříme v osolené vodě. Zcedíme a necháme vychladnout. Anglickou slaninu si nakrájíme na kostičky, osmahneme na sucho, přidáme květák, jarní cibulku a trošku soli. Ještě chvíli restujeme a smícháme s čím máme rádi. Já se zelím a to jsem si k tomu klasicky vydusila :) Dobrou chuť :)

ZELOFLEKY

Obrázek
  Potřebujeme: - Menší hlávkové zelí - Anglickou slaninu vcelku - Cibuli - Máslo - 4 vejce - Mléko - Sýr - Sůl - Pepř Zelí zbavíme tvrdého středu a nakrájíme. Osolíme a předvaříme si ho na cca 15 minut v hrnci. Mezitím si na másle osmahneme cibuli nakrájenou na měsíčky a anglickou slaninu nakrájenou na kostičky. Jakmile je obojí hotové, smícháme dohromady a vložíme do pekáčku. V misce si rozkvedláme 4 vejce s mlékem a nalijeme k zelí do pekáčku. Na závěr posypeme sýrem a vložíme do trouby. Pekla jsem na 200 stupňů přibližně 50 minut. Vše jsem dávala od oka :)