Příspěvky

Zobrazují se příspěvky se štítkem květák

KVĚTÁKOVÉ HALUŠKY SE ZELÍM

Obrázek
Potřebujeme: - květák - anglickou slaninu - jarní cibulku - zelí - sůl Květák si rozdělíme na velikost růžiček jako na fotce :) a uvaříme v osolené vodě. Zcedíme a necháme vychladnout. Anglickou slaninu si nakrájíme na kostičky, osmahneme na sucho, přidáme květák, jarní cibulku a trošku soli. Ještě chvíli restujeme a smícháme s čím máme rádi. Já se zelím a to jsem si k tomu klasicky vydusila :) Dobrou chuť :)

KVĚTÁKOVÁ PIZZA

Obrázek
Potřebujeme : - květák - 2 vejce - krémový sýr - 4PL mandlové mouky - 1PL psyllia - sůl - pepř - rajčatové pyré - oregáno - suroviny dle vaší chuti Květák si uvaříme v osolené vodě (ne úplně do rozpadnutí), rozmačkáme vidličkou a vymačkáme z něj vodu. Přidáme 2 vejce, 160g krémového sýru, 4 PL mandlové mouky, 1PL psyllia, sůl, pepř. Smícháme a uděláme placku na pečícím papíře. (Já bych to teda ještě rozmixovala tyč.mixérem, ale malej zrovna spal a mě se nechtělo čekat :), takhle je to ale taky dobrý). Na to dáme rajčatové pyré, oregáno, strouhaný Eidam, šunku, mozzarelu, žlutou papriku, zase Eidam a dáme do trouby na 180°C cca 20 minut. Dobrou chuť, je výborná :)

KRÉMOVÁ POLÉVKA Z DÝNĚ, KVĚTÁKU A KEDLUBNY

Obrázek
  Potřebujeme: - Máslovou dýni (50g) - Květák (50g) - Kedluben (15g) - Červenou cibuli - Česnek - Zakysanou smetanu - Sůl - Pepř - Sádlo - Koření dle chuti ( dávám tymián a provensálské) - Sýr (není potřeba) Očistíme si dýni a kedluben a nakrájíme na kostičky. Květák rozdělíme na růžičky, omyjeme a rozděláme ještě na menší růžičky. Dýně mi vážila 50g, použijte stejný poměr květáku. Nakrájíme si červenou cibuli a osmahneme na sádle. Přidáme nakrájené suroviny a zalijeme vývarem nebo vodou. Přidáme 4 stroužky česneku, tymián, provensálské koření (od oka, cca dvě lžičky z každého), sůl a pepř. Promícháme a vaříme do změknutí. Potom přidáme půl kelímku zakysané smetany a ještě chvíli povaříme. Rozmixujeme, vložíme ze zbylého květáku květákovou rýži, kterou jsme si mezitím připravili (nemusí být) a posypeme sýrem.  Udělala jsem toho docela dost, odhadem výjde tak na 6-7 porcí :) 

DÝNĚ S KVĚTÁKOVOU RÝŽÍ A MOZZARELOU, KUŘECÍ PRSO

Obrázek
  Potřebujeme: - Dýně Hokaido - Květák - Mozzarela - Kuřecí psro - Koření dle chuti - Sádlo - Sůl Dýni si očistíme a nakrájíme na menší kousky (krájím na kostičky). Dáme vařit do osolené vody a mezitím si nastrouháme květák na hrubém struhadle. Mírně osolíme a dáme do mikrovlnky přibližně na 4-5 minut (použila jsem 5 menších růžiček). Jakmile je dýně měkká, vodu zcedíme, dýni rozmačkáme vidličkou, přidáme květákovou rýži a jednu mozzarelu nastrouhanou taktéž na hrubém struhadle. Kuřecí prso si očistíme, umyjeme, osolíme a okořeníme. Vložíme na pánev, kde jsme si rozehřáli sádlo a osmahneme z obou stran. Poté přiléváme mírně vodu, dokud nebude maso úplně měkké. Hotové nakrájíme na plátky.