Příspěvky

Zobrazují se příspěvky se štítkem polévka

KRÉMOVÁ POLÉVKA Z DÝNĚ, KVĚTÁKU A KEDLUBNY

Obrázek
  Potřebujeme: - Máslovou dýni (50g) - Květák (50g) - Kedluben (15g) - Červenou cibuli - Česnek - Zakysanou smetanu - Sůl - Pepř - Sádlo - Koření dle chuti ( dávám tymián a provensálské) - Sýr (není potřeba) Očistíme si dýni a kedluben a nakrájíme na kostičky. Květák rozdělíme na růžičky, omyjeme a rozděláme ještě na menší růžičky. Dýně mi vážila 50g, použijte stejný poměr květáku. Nakrájíme si červenou cibuli a osmahneme na sádle. Přidáme nakrájené suroviny a zalijeme vývarem nebo vodou. Přidáme 4 stroužky česneku, tymián, provensálské koření (od oka, cca dvě lžičky z každého), sůl a pepř. Promícháme a vaříme do změknutí. Potom přidáme půl kelímku zakysané smetany a ještě chvíli povaříme. Rozmixujeme, vložíme ze zbylého květáku květákovou rýži, kterou jsme si mezitím připravili (nemusí být) a posypeme sýrem.  Udělala jsem toho docela dost, odhadem výjde tak na 6-7 porcí :) 

DÝŇOVÝ KRÉM Z MÁSLOVÉ DÝNĚ

Obrázek
  Potřebujeme: - Máslovou dýni - Červenou cibuli - Mrkev - Česnek - Máslo nebo jiný povolený tuk - Koření dle chuti - Zakysanou smetanu - Sůl - Pepř Na másle si osmahneme červenou cibuli a mrkev, kterou jsme si nastrouhali na hrubém struhadle.  Přidáme dýni nakrájenou na kostičky a zalijeme vývarem či vodou. Dále přidáme 3-4 stroužky česneku, koření (já dala tymián a provensálské koření), sůl, pepř. Vaříme do změknutí a potom přidáme 4 lžičky zakysané smetany. Ještě chviličku povaříme a potom rozmixujeme.  Můžete popřípadě ještě dochutit, pokud bude málo slaná :)