KUŘECÍ MASO S KVĚTÁKOVOU RÝŽÍ, ZELENINOU A VAJÍČKEM
Potřebujeme: - 2 menší červené cibule - Kousek mrkve - Žlutou papriku - Pórek - Růžičkovou kapustu - cca čtvrtku květáku - Kuřecí maso - Vejce - Sůl - Koření dle chuti Červenou cibuli si nakrájíme na měsíčky a osmahneme na másle. Přidáme kuřecí maso, které jsme nakrájeli na malinké kostičky a okořenili dle chuti. Dále přidáme žlutou papriku nakrájenou na tenké proužky, mrkev nastrouhanou na hrubém struhadle a kousek pórku na kolečka. Podlijeme jen mírně vodou či vývarem, dokud vše nezměkne a dokud se voda nevypaří. Mezitím si očistíme růžičky kapusty (měla jsem jich cca 10), necháme chvíli povařit v osolené vodě a jakmile změknou, vytáhneme a slijeme pod studenou vodou. Poté je přidáme na pánev k ostatním ingrediencím. Až nám vše změkne a voda se vypaří, přidáme květákovou rýži, kterou jsme si předem nachystali, promícháme a na závěr přidáme jedno vejce. Ještě minutku restujeme a je hotovo. Ozdobíme bylinkami. Použila jsem pažitku a koriandr.